niedziela, 9 kwietnia 2017

#8 'Coś o Tobie i coś o mnie' Julie Buxbaum


Sama nie wiem od czego zacząć. Młodzieżówka, która naprawdę mnie wciągnęła i wcale nie była banalna.


         'potrzebowałam całych siedmiuset trzydziestu trzech dni, podczas których czułam się  całkowitym zaprzeczeniem normalności, żeby odkryć bardzo ważną rzecz: można się uodpornić na dziwaczność'


Jessie jest szesnastolatką, która dwa lata po śmierci mamy zostaje postawiona przed faktem dokonanym: przeprowadzka. Jej ojciec ponownie ożenił się z Rachel, która jest bogatą mieszkanką Los Angeles. I takim oto sposobem nastolatka musi zostawić całe swoje życie i przyjaciół z Chicago i zamieszkać w rezydencji, której nie potrafi nazwać swoim własnym domem. Zostaje także wysłana do prestiżowej, prywatnej szkoły, gdzie trafiła do klasy swojego przybranego, nowego brata.


         'e-maile są jak diagnoza ADHD. gwarantują więcej czasu na egzaminie'


Pewnego dnia Jess dostaje maila od tajemniczego Ktoś/Nikt, który daje jej kilka rad dotyczących życia w nowej, szkolnej społeczności. Z początku nastolatka podchodziła do tego sceptycznie, jednak z czasem codziennie rozmowy pozwalały oderwać się od ciężkiej rzeczywistości.


         'i zadawałam wujkowi Google wszystkie te pytania, które normalnie kierowałabym do mamy. smutny wirtualny substytut'


Jessie miała beznadziejny początek w LA. Dziewczyna cierpi. Nie potrafi odnaleźć się w świecie bez przyjaciół, bez swojego dawnego domu, bez mamy... Pomagają jej rozmowy z K/N oraz cotygodniowe spotkania z Ethanem, z którym robi projekt na angielski. Z czasem udaje jej się także zaprzyjaźnić z Dri i Agnes, mimo tęsknoty za Scarlet: przyjaciółką, która zostaje w Chicago. Jak widać, z czasem wszystko powoli zaczynało się układać.


         'niektóre wydarzenia sprawiają, że cała reszta staje się nieistotna'


Zostajemy wprowadzeni w typowy świat nastolatek. Nieporozumienia, rywalizacja... Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z lekką młodzieżówką, odrobinę przewidywalną. Mimo wszystko jednak wciągającą, ponieważ do samego końca chcemy dowiedzieć się kim jest tajemniczy K/N. Mimo, że książka kierowana jest do młodszych czytelników, pozwala uwierzyć, że wszystko z czasem się układa.


         'uwielbiam te nasze trzy rzeczy. nie chcę z nich rezygnować, teraz możemy wypowiadać je na głos'


OCENA: 8/10

~A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi, że tutaj jesteś. Zostaw proszę komentarz, który zmotywuje mnie do dalszej pracy i ulepszania bloga. Jeśli nie chcesz odnieść się do mojej opinii napisz po prostu co polecasz do przeczytania :)