#683 'Ostatni obraz' Bartosz Szczygielski
Lubię i czytam wszystkie książki autora. Czy w tym przypadku warto było spędzić czas z najnowszym tytułem?
'Ciało jej matki znajdzie się trzy metry pod ziemią. Zamknęła oczy, a pod powiekami widziała tylko dwie rzeczy. Ogień i twarz kobiety, która ukradła jej życie.'
Agnieszka Jaworska w dniu pogrzebu matki otrzymuje tajemniczą kopertę. W środku znajduje się stary klucz z adresem, który prowadzi kobietę na działki. W domku znajduje realistyczny portret... samej siebie. Postanawia wraz z partnerką odkryć tajemnice przeszłości i przede wszystkim odszukać zaginionego ojca. Czy jej się to uda? I co uda jej się odkryć podczas poszukiwań
Historia przedstawiona jest z dwóch perspektyw. Agnieszki, której w czasie teraźniejszym towarzyszymy w odkrywaniu prawdy i Roberta, którego perspektywę na pewne wydarzenia poznajemy w czasie przeszłym. Z pozoru ta dwójka nie ma ze sobą nic wspólnego, tym bardziej, że są z dwóch różnych pokoleń. Jednak im dalej tym więcej kart zostaje odkrytych, a dla czytelnika wszystko staje się jasne.
'Dziś nie potrafiła powiedzieć, kiedy dokładnie wszystko się posypało, a ona podjęła ostateczną decyzję o tym, by odciąć się od rodziny.'
Podobała mi się ta historia, okazała się być typowym, ale bardzo wciągającym thrillerem psychologicznym. Dwie linie czasowe dały nam szerszy obraz na wydarzenia, a zakończenie, w szczególności epilog domknęły całość idealnie. Do tego stopnia, że to co autor przedstawił w epilogu nie może mi wyjść głowy. I to chyba najlepsza rekomendacja! Czytajcie koniecznie, nie zawiedziecie się!
'Wierzyła w to, co podpowiadał jej umysł. Po latach wspomnienia się zacierają i zmieniają tak, by pasowały do tego, w co chce się wierzyć.'
OCENA: 8/10
za książkę dziękuję Wydawnictwu:
~A.


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Miło mi, że tutaj jesteś. Zostaw proszę komentarz, który zmotywuje mnie do dalszej pracy i ulepszania bloga. Jeśli nie chcesz odnieść się do mojej opinii napisz po prostu co polecasz do przeczytania :)