poniedziałek, 13 lutego 2017

#1 'Złączeni' Carol Cassella


Pozostaję przy serii Kobiety to czytają. Historia kobiety, która po wypadku trafia do szpitala. Lekarze walczą o jej życie, jednak ona się nie budzi, nie daje znaków życia. Jej stan z dnia na dzień się pogarsza aż trafia do punktu, w którym staje w miejscu. Co więcej, nikt nie wie kim jest. Nikt nie zna jej imienia, a lekarze mówią o niej N.N. W międzyczasie poznajemy także Charlotte -lekarkę, która zajmuje się ofiarą wypadku. W trakcie lekarskiego przywiązania do swojej pacjentki niespodziewanie łączy się jej życie prywatne i zawodowe.Historia pisana w sposób, który lubię najbardziej. Poznajemy losy bohaterów z perspektywy Charlotte, Erica i Raney. W trakcie opowieści przedstawione zostają nie tylko teraźniejsze wydarzenia, ale także zarysowana zostaje przeszłość bohaterów.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Co prawda niewiele jest w niej samych wątków medycznych, na co mogłaby wskazywać okładka, ale mi osobiście to nie przeszkadzało. Właściwie uważam, że było ich wystarczająco, bo dzięki temu książkę mogłam czytać praktycznie wszędzie i nie musiałam skupiać się szczególnie na medycznym nazewnictwie.

Osobiście nie wiem czego oczekiwałabym od lekarzy czy opieki społecznej, gdybym to ja była na miejscu N.N. i nie mogła zakomunikować czy chciałabym być latami podtrzymywana przy życiu przez maszyny czy wolałabym, aby mnie odłączono. Śmierć to ciężki temat, jednak wydaje mi się, że w każdej sytuacji powinna być przy nas rodzina. Los człowieka nie powinien zostać przekazany na ręce obcych ludzi.

Uważam, że to bardzo trafny wybór książki przez Kobiety to czytają. Jest ona właściwie podobna do wszystkich innych (ze względu na sam sposób pisania), jednak sama autorka jest nowa, co daje lekkie urozmaicenie i świeżość.

OCENA: 9/10

                                                                                                                                ~A.

2 komentarze:

 1. Bardzo chętnie przeczytałabym powieść fabularną w klimatach medycznych. Ostatnio często zaglądam do półki z medycznymi książkami w bibliotece, no ale jednak... To nie powieści. Muszę czegoś poszukać. :)
  Pozdrawiam, Królowa Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, bardzo przyjemnie się czyta :)

   Usuń

Miło mi, że tutaj jesteś. Zostaw proszę komentarz, który zmotywuje mnie do dalszej pracy i ulepszania bloga. Jeśli nie chcesz odnieść się do mojej opinii napisz po prostu co polecasz do przeczytania :)